Basın Bülteni

GENÇLİK VE SPOR BAKANI KILIÇ’TAN GENÇLERE ÇOK ÖNEMLİ TAVSİYELER:
Bakan Kılıç: “Kendi senaryomuzu kendimiz yazacağız”
“Kardeş olun. Bir olun birlik olun biz olarak geleceğe yürüyelim
İhlas Vakfı Kariyer Akademisi tarafından organize edilen, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği, Bimeks, Turkcell, TAV, İhlas Holding ve İstanbul Ticaret Odası’nın ana sponsorluğunda düzenlenen 9. Kariyer Zirvesi’ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın bilgii birikim ve tecrübelerini geçlerle paylaştı.
Bakan Kılıç, konuşmasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başlarken gençlerden yoğun alkış aldı.
Başarının çok çalışma ile geleceğini söyleyen Kılıç, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan ve Farabi gibi isimlerin çok çalışarak ve azmederek başarıya ulaştıklarını vurguladı.
Üzerinde yaşadığımız toprakların çok genç yaşta bir insanın girişimci zekası ile 1453 yılında fethedildiğini ifade eden Kılıç, Fatih Sultan Mehmet’in bu girişimci zekası ve hayalleri olmasa bu fethin olamayacağını söyledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşantısında da çeşitli zorluklar yaşadığını söyleyen  Kılıç, Erdoğan azmi ve kararlılığı sayesinde Başbakanlığa kadar ulaştığını söyledi.
Kılıç: “Türkiye küresel dünyanın önemli bir aktörü olacaksa, kendi senaryomuzu kendimiz yazacağız.”
Bakanlık olarak gençlerin önünü açmak için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kılıç, “Genç bir ülke olarak kuvvetli çalışmalar çıkarmalıyız.” dedi.
“Geleceğimizden hepimiz sorumlusunuz. Başarı olacaksa bundan hepinizin payı olacak. Girişimci ruhunuz Türkiye’nin gelişimine ön ayak olacak.” diyen Kılıç, Bakanlığın gençleri yetiştirmek için çeşitli düzenlemeler ve organizasyonlar düzenlendiğini belirtti.
Başarı için birlik olmanın gerekliliğine vurgu yapan Bakan Kılıç, “Beraber olursak başarılı olacağız. En büyük hazineniz yanınızda birinin oturuyor olmasıdır.” dedi.

Türkiye’nin hedefleri olduğunu ve bu sayede dünyada önemli bir yer elde edeceğini söyleyen Kılıç, “Türkiye küresel dünyanın önemli bir aktörü olacaksa, senaryomuzu kendimiz yazacağız.” ifadelerini kullandı.

Gelen bir soru üzerine şu anda gündemin sıcak maddelerinden olan Galatasaray Liv Hospital ve Fenerbahçe Ülker basketbol takımları arasında devam eden şampiyonluk mücadelesinde yaşanan olaylara değinen Kılıç, “Basketbol liginin şampiyonunun sahada belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Şu anda konu sıcaklığını koruyor. Herkesin aklıselim şekilde davranarak sakin bir şekilde konuya yaklaşması gerekiyor. Ama dediğim gibi şampiyonun parkede belirlenmesi gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Bakan Kılıç son olarak gençlere yönelik olarak “Kardeş olun. Bir olun birlik olun biz olarak geleceğe yürüyelim. Kariyeriniz de ve bugününüz de başarılar diliyorum.” dedi.

Konuşmasının sonunda Bakan Kılıç’a günün anısına, İhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay tarafından plaket de takdim edildi.